Bir Güneş Ailesi Kuruluşudur. 1928'den beri.

Basında Biz

12 Nis

Tramvay Cafe hizmette

Tramvay Cafe hizmette
‘Tramvay geldi gelecek’ derken iki genç girişimci Tramvay Cafe’yi hizmete geçirdi bile.. Tramvay Cafe’yi görenler ise bu işletmeye sempatiyle yaklaşıyorlar..

Düzce’ye tramvay gelmeden önce kafeteryası geldi. Adı “Tramvay Cafe..” İşletmecileri iki genç delikanlı. Emre Erzurum ve Ahmet Ayışık.. Genç girişimciler, “Şu anda pilavımız, köfte ızgaramız, tavuk ızgaramız ve sucuk ekmeğimiz var. Önümüzdeki hafta içinde lavaşta Adana ve Urfa koymayı da planlıyoruz. İyi olacağına da inanıyoruz” diyorlar.
Bu iki genç girişimci Gazete burasıdüzce’den Mert Buğra Maradit’in sorularını cevapladı.
Gelin bu keyifli sohbetin ayrıntılarına bir göz atalım..
Gazete burasıdüzce: Sizi tanıyabilir miyiz?
Emre Erzurum: Düzce doğumluyum. Bir süre Düzce’de okudum. Daha sonra Kıbrıs’a üniversite okumaya gittim. Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Babam ticaretle uğraşıyor. Benim de ticarete merakım vardı. Ben de ticarete atıldım ve kendi çapımda birkaç iş yaptım. Daha sonra mesleğime yönelmek istedim. Mesleğimi yapmaya devam ediyorum şu anda. İnşaat üzerine projeler yapıyorum. Daha sonra tost bayiliği aldım. İstanbul’dan getirip burada satıyorduk. Sonra bir arkadaşla tanıştım ve onunla beraber bu işi yapmaya başladım.
Okul sezonu bittiği için yazın bir şey yapmamız gerektiğini düşündük. Bunu düşünerek İstanbul’a gittik. Pilav işine merakımız vardı. Bir markasını ziyaret ettik. Onun sahibinden bilgi aldık. Biz de bu pilavdan almak istedik ve aldık. Fakat Düzce’ye geri dönüp pilavı ısıtınca hiç beğenmedik. Bunu fark edince pilav alımını iptal ettik. Ama marka sahibinin bize gösterdiği fotoğrafların birinde kırmızı bir vagon vardı. Bizim de kafamızda böyle bir fikir canlandı. Taksim’deki tramvay aklımıza geldi ve bu fikirle yatıp kalkmaya başladık. Sonunda bu hayali gerçekleştirmiş olduk.
Benim inandığım bazı sözler var. Örneğin; Hayal ettiğimiz şeylerin biz onları gerçekleştiremeyelim diye bizlere verildiğine inanmıyorum. Bir şeyi hayal edebiliyorsak onu gerçekleştirebiliriz. Yeter ki doğru bir şekilde hayalimize ilerleyelim. Biz bu işe pirinçle başladık. Yaklaşık 3 ay oldu ve 17 kiloya kadar çıktık. Şu anda burada 17 kilo pirinç satıyoruz. Bu miktar giderek artıyor. Giderek halk tarafından duyuluyor.
Biz bu projeyi sunduğumuzda, bizden önce 17 proje verilmiş. Bu 17 projenin içinden en çok bizim projemiz beğenilmiş. Biz bu projeyi verdiğimizde Düzce’de tramvay olması söz konusu değildi. Belki de tramvay projesi de o dönemde düşünülüyordu. Biz de böyle bir proje verince hoşlarına gitti.

Kaynak