Bir Güneş Ailesi Kuruluşudur. 1928'den beri.

10 Nis

Kordon’da fayton keyfi başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin simge mekanı Kordon’da fayton keyfine yeni bir soluk getirdi. Haflinger cinsi özel atlarla koşulan yeni faytonların ilk seferini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başlattı.

İzmir’in simgesi faytonları kente yakışan modern bir görünüme kavuşturmak için yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avusturya’dan gelen özel atlarla koşulan yeni faytonları Kordon’da hizmete aldı. Yabancı dil ve davranış eğitimi almış, özel kıyafetli sürücülerin kullandığı faytonların ilk seferi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Kentin turistik imajına renk katması beklenen faytonlar, İzmirliler tarafından da büyük beğeni ile karşılandı.
Vasıf Çınar Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kordon’un İzmir’in gözbebeği olduğunu belirterek, kentin simgesi faytonları ve bu geleneği disipline ederek sürdürmek için yeni bir düzenleme yaptıklarını söyledi. 12 yeni körüklü fayton ve 35 Haflinger cinsi atla başladıkları fayton işletmeciliği için öncelikle yıllardır faytonculuk yapanları işe aldıklarını söyledi.